19-09-19

W przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci były bardzo zadowolone i miło spędziły czas w przedszkolu.

Dnia 17.09.2019r. Grupa Słoneczka przypomniała sobie zasady jak należy bezpiecznie zachowywać się na ulicy - podczas drogi do przedszkola i do domu. Rozmawialiśmy o tym, po której stronie chodnika należy chodzić, do czego służą światła oraz jak wygląda przejście dla pieszych i dlaczego trzeba rozejrzeć się przed przejściem przez jezdnię. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach przy czym dobrze się bawiły. Słoneczka już wiedzą jak należy zachować się bezpiecznie na drodze.

Dnia 27.08 do naszego przedszkola wraz z rodzicami przybyły nasze przyszłe przedszkolaki. Miały tego dnia możliwość zobaczyć jak wygląda przedszkole, nowa sala oraz poznać swoich nauczycieli. Dzieci świetnie się również bawiły w swoich nowych grupach, wraz z rówieśnikami. Wzięły również udział w zajęciach przeprowadzonych przez naszych nauczycieli. Bardzo miło nam było gościć wszystkie dzieciaki oraz rodziców.

Aleksandra Gorczewska
Małgorzata Gorzechowska
Monika Dzięgielewska

26 sierpnia 2019 r. godz. 17.30 – spotkanie z rodzicami dzieci 3 i 4 letnich w budynku przy ulicy Hożej 6,
27 sierpnia 2019 r. godz. 9.00 – 12.00 – dzień adaptacyjny dla dzieci nowoprzyjętych 3 i 4 letnich,
28 sierpnia 2019 r. godz. 17.30 – spotkanie z rodzicami dzieci 5 i 6 letnich w budynku przy ulicy Ordona 14.

Z poważaniem.
Mariusz Lempek

Dzieci z grupy Biedronki w roku przedszkolnym 2018/2019 zrealizowały projekt edukacyjny pt. ,,BIEDRONKI ODKRYWAJĄ ŚWIAT” W ramach wdrażanego przedsięwzięcia dzieci podejmowałyśmy różne działania o charakterze badawczym i eksperymentalnym. Podstawową formą działalności było samodzielne odkrywanie oraz próby zrozumienia świata w toku zabaw twórczych, poprzez które w naturalny sposób dzieci poznawały otaczającą je rzeczywistość. Zaobserwowano bardzo duże zaangażowanie emocjonalne dzieci. O wiele większe niż podczas tradycyjnych zajęć. Podczas „odkrywania świata” czerpały ogromną przyjemność i radość z samodzielnych doświadczeń i zabaw badawczych. Projekt budzi duże zaangażowanie i pozytywne emocje dzieci, daje im dużą satysfakcję. Realizowanie projektów badawczych jest naturalną odpowiedzią na zainteresowania i potrzeby dzieci.

Pisanie listów i wysyłanie pocztówek w obecnych czasach odchodzi w niepamięć, dlatego przedszkolaki z grupy BIEDRONKI w roku przedszkolnym 2018/2019 wzięły udział w MIĘDZYPRZEDSZKOLNEJ WYMIANIE POCZTÓWKOWEJ. Pierwsze kartki wysłaliśmy już pod koniec września. Sukcesywnie otrzymywaliśmy zwrotne pocztówki i listy, które najbardziej cieszyły Biedroneczki. Z zainteresowaniem słuchały o miejscowościach, w których jeszcze nie mieli okazji być, a skąd dostały odpowiedź na swoje kartki. To kolejne ciekawe doświadczenie, które mieliśmy w tym roku.

Monika Dzięgielewska
Barbara Cichowska

Dzieci z grupy Pszczółki dzięki pomocy pani Inny Khtei Zinuk miały możliwość poznać tajniki powstawania słodkich rożków, a wykorzystały do tego słodkie i kolorowe pianki, bezy i draże. Tak powstałe rożki dzieci wręczyły swoim rodzicom podczas spotkania z okazji ich święta.

Dnia 24 maja 2019r w MPS nr 3 odbył się IV Konkurs Piosenki ,,Rodzinne Śpiewanie’’. Sala wypełniła się po brzegi. Zostali zaproszeni wszyscy rodzice dzieci 5 i 6 letnich (7grup). W jury zasiadł pan dyrektor Mariusz Lempek, pani wicedyrektor Jolanta Tyl, pani Patrycja Sobieska -nauczycielka naszego przedszkola. Konkurs rozpoczął się pokazem talentów tanecznych i wokalnych, a   następnie zaprezentowało się 17 zespołów, które śpiewały przy podkładzie muzycznym wraz ze swoimi mamusiami, tatusiami i rodzeństwem. Repertuar był różnorodny np.: ,, Moja wesoła rodzina’’, "Fantazja", "Żyrafa Zuzanna", "Kulfon" itp. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki za zajęcie I miejsca. Tego dnia mieliśmy jeszcze jedną uroczystość ,,Dzień Rodzica’’. Dzieci zaśpiewały rodzicom ,,Sto Lat’’. Muzyka daje dużo pozytywnej energii, radości i uśmiechu. Takie właśnie emocje towarzyszyły podczas rodzinnych występów. Konkurs Rodzinne Śpiewanie przygotowały panie Katarzyna Sęczkowska i Katarzyna Czarnomska.

Informuję, że 2 maja 2019 r. nauczyciele przedszkola pełnią dyżur w budynku przy ul. Hożej 6.

Z poważaniem.
Mariusz Lempek

5 kwietnia 2019r. odbyła się VI Rodzinna Olimpiada Sportowa organizowana przez nasze przedszkole, a dokładnie przez grupy 5 i 6 letnie. Drużyny sportowe składały się z dzieci i ich rodziców.
Igrzyska rozpoczęły się uroczystym przemarszem młodych zawodników, rodziców i sędziów. Następnie został zapalony znicz olimpijski.. Każda z drużyn zaprezentowała swój okrzyk. Olimpiadę Sportową jak co roku doskonale poprowadził pan Arkadiusz Dłubisz. Organizatorami imprezy były nauczycielki z grup przedszkolnych: pani Katarzyna Sęczkowska, Elżbieta Rogozińska, Izabela Szczepańska, Katarzyna Czarnomska, Joanna Jakubowska, Marzena Markiewicz, Marta Wdowiak, Patrycja  Sobieska, Magdalena Rudnik. Wszystkich przybyłych gości przywitał pan dyrektor Mariusz Lempek.