Prev Next

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W upalny piątkowy poranek 24 czerwca, szczęśliwi i uśmiechnięci uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie z nieskrywaną radością uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2015/2016, roku pełnego wyzwań i sukcesów. Liczne nagrody m. in. za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, były potwierdzeniem tego, że uczniowie...

Uroczystość z okazji pożegnania przedszkola w grupie „Tygryski”

Uroczystość z okazji pożegnania przedszkola w grupie „Tygryski”

W dniu 21.06.2016 r w grupie „Tygryski” odbyła się uroczystość z okazji pożegnania przedszkola połączona z dniem mamy i taty. Przedszkolaki wystąpiły przed rodzicami, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Rodzice z podziwem i wzruszeniem oglądali występ artystyczny swoich dzieci. Przedszkolaki...

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Mławie - klasa Ih

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Mławie - klasa Ih

21 czerwca uczniowie z klasy I h wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Celem wycieczki było poznanie pracy policjanta. Dzieci uczestniczyły w rozmowie, podczas której dowiedziały się na czym polega praca policji, mogły przymierzyć strój policjanta....

„ Ale to już było i nie wróci więcej...”

„ Ale to już było i nie wróci więcej...”

23 czerwca szóstoklasiści – odpowiedzialni za przygotowanie apelu podsumowującego miniony rok szkolny- wybrali słowa piosenki Maryli Rodowicz jako motto czwartkowego spotkania. To doskonała okazja dla naszych absolwentów do podsumowania wyników nie tylko minionego roku szkolnego, ale całego etapu edukacji.Imprezę rozpoczęli...

Klasa V c brała udział w akcji „Odblaskowa szkoła”

Klasa V c brała udział w akcji „Odblaskowa szkoła”. Wykonała wszystkie zadania. Niestety, nie zauważyła jej komisja konkursowa, ale się tym nie martwi. Udział w akcji był okazją do nauki i zabawy, również tej literackiej. Przeczytajcie wierszyki, które ułożyli uczniowie....

Konkurs Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego „Między nami czytelnikami”

Konkurs Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego  „Między nami czytelnikami”

Z naszej szkoły uczestniczyły w nim grupy czytelników z czterech klas pod nazwami:  z VI a Akapity, V c Akapity Junior, V e Poczytacze i IV c Czytadełka. W ciągu całego roku grupy realizowały zadania czytelnicze, które miały zachęcić uczniów...

Klasa IIIa 20 czerwca podczas wycieczki na Farmę Iluzji w miejscowości Mościce

Klasa IIIa 20 czerwca podczas wycieczki na Farmę Iluzji w miejscowości Mościce

Jaka może być jak również czym jest iluzja? O tym przekonali się uczniowie klasy IIIa 20 czerwca podczas wycieczki na Farmę Iluzji w miejscowości Mościce.  Podczas zwiedzania obiektu uczniowie wykazywali bardzo duże zainteresowanie i zaciekawienie. W szczególności Latającą Chatką Tajemnic...

Newsy

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W upalny piątkowy poranek 24 czerwca, szczęśliwi i uśmiechnięci uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie z nieskrywaną radością uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2015/2016, roku pełnego wyzwań i sukcesów. Liczne nagrody m. in. za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, były potwierdzeniem tego, że uczniowie jak najbardziej zasłużyli na długi, beztroski wypoczynek.
Rozpoczynające się wakacje to dla jednych czas na zasłużony odpoczynek i zabawę, dla innych zaś czas na pracę, czy rozwijanie swoich pasji. Zachęcam jednak wszystkich, aby nie marnowali tych dwóch miesięcy i pamiętali, że wakacje to przywilej ucznia, który kiedyś, w raz z wejściem w dorosłe życie, zostanie nam odebrany, dlatego warto w pełni z niego korzystać. Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny.
Następny dzwonek dopiero we wrześniu.

Zdjęcia

Uroczystość z okazji pożegnania przedszkola w grupie „Tygryski”

W dniu 21.06.2016 r w grupie „Tygryski” odbyła się uroczystość z okazji pożegnania przedszkola połączona z dniem mamy i taty. Przedszkolaki wystąpiły przed rodzicami, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Rodzice z podziwem i wzruszeniem oglądali występ artystyczny swoich dzieci. Przedszkolaki otrzymały dyplomy dzielnego starszaka. Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.

Zdjęcia

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Mławie - klasa Ih

21 czerwca uczniowie z klasy I h wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Celem wycieczki było poznanie pracy policjanta. Dzieci uczestniczyły w rozmowie, podczas której dowiedziały się na czym polega praca policji, mogły przymierzyć strój policjanta. Rozmawiały o bezpieczeństwie podczas różnych sytuacji życiowych. Na koniec miały okazję wejść do radiowozu policyjnego i posłuchać włączonej syreny, co było wielką atrakcją. 

Zdjęcia

„ Ale to już było i nie wróci więcej...”

23 czerwca szóstoklasiści – odpowiedzialni za przygotowanie apelu podsumowującego miniony rok szkolny- wybrali słowa piosenki Maryli Rodowicz jako motto czwartkowego spotkania. To doskonała okazja dla naszych absolwentów do podsumowania wyników nie tylko minionego roku szkolnego, ale całego etapu edukacji.
Imprezę rozpoczęli uczniowie klasy VI c, którzy w żartobliwy sposób- w formie kabaretu-zaprezentowali przemianę ucznia w czasie pobytu w szkole. Występ młodych artystów zachwycił publiczność i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Klasa V c brała udział w akcji „Odblaskowa szkoła”

Klasa V c brała udział w akcji „Odblaskowa szkoła”. Wykonała wszystkie zadania. Niestety, nie zauważyła jej komisja konkursowa, ale się tym nie martwi. Udział w akcji był okazją do nauki i zabawy, również tej literackiej. Przeczytajcie wierszyki, które ułożyli uczniowie. Te wiersze nazywają się „lepieje”.
Przy tej okazji przypomnijmy – „lepieje” pisała sama Noblistka Wisława Szymborska. To od Niej nauczyliśmy się tej sztuki.

Z.Kazimierska

Konkurs Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego „Między nami czytelnikami”

Z naszej szkoły uczestniczyły w nim grupy czytelników z czterech klas pod nazwami:  z VI a Akapity, V c Akapity Junior, V e Poczytacze i IV c Czytadełka. W ciągu całego roku grupy realizowały zadania czytelnicze, które miały zachęcić uczniów do czytania lektur. Przystąpiły do 3 zadań. Wśród nich było: przygotowanie gry czytelniczej, przeprowadzenia akcji zachęcającej do czytania, układania śmiesznych wierszy – limeryków a także opracowanie na piśmie historii rodzinnej. 
Wprawdzie żadna z grup nie otrzymała nagrodzonego miejsca, ale mamy satysfakcję z udziału, czego dowodem jest dyplom dla grup oraz spotkania z ciekawymi książkami. 

Klasa IIIa 20 czerwca podczas wycieczki na Farmę Iluzji w miejscowości Mościce

Jaka może być jak również czym jest iluzja? O tym przekonali się uczniowie klasy IIIa 20 czerwca podczas wycieczki na Farmę Iluzji w miejscowości Mościce.  Podczas zwiedzania obiektu uczniowie wykazywali bardzo duże zainteresowanie i zaciekawienie. W szczególności Latającą Chatką Tajemnic i Tunel Zapomnienia. W czasie trwania Laserowej Misji  mogli się wcielić w rolę szpiega niczym prosto z filmu James Bond. Prawdziwy pokaz magii obejrzeliśmy na występie Pana Ząbka. Na koniec Mission Impossible czyli wypróbowywanie swoich sił w Parku Linowym.
Wycieczka na Farmę Iluzji była wspaniałym i ekscytującym przeżyciem dla wszystkich. Będziemy ją jeszcze bardzo długo wspominać z uśmiechem na twarzy. 

Zdjęcia

Dodatkowe informacje