• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”

Podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”

„Każde dziecko jest słońcem, które wschodzi.” Jan Paweł II   Dnia 27 marca 2015 roku w Zespole Placówek  Oświatowych nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”. Konkurs odbywał się po raz trzynasty – dwa pierwsze miały zasięg...

Stypendium Burmistrza Miasta Mława

Stypendium Burmistrza Miasta Mława

Dnia 17 marca 2015 roku w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających fakt uzyskania Stypendium Burmistrza Miasta Mława na 2015 rok. Stypendium otrzymali uczniowie naszej szkoły. Oskar Karwiński, uczeń klasy VI a, laureat Konkursu Historycznego,...

My też mamy talent

My też mamy talent

 „My też mamy talent” -  I edycja konkursu, zakończona. Finał odbył się 20 marca 2015r. w kinie Kosmos. Naszą szkołę w finale reprezentowały 3 uczennice. W kategorii klas I -  III, wystąpił duet Julia Han i Aleksandra Kawczyńska z klasy...

Dzieci nie jedzą śmieci - kraina zdrowia

Dzieci nie jedzą śmieci - kraina zdrowia

5 marca Przedszkole na Hożej zamieniło się w Krainę Zdrowia. Tematem przewodnim tego dnia było „Dzieci nie jedzą śmieci”. W tym dniu propagowano zdrowy styl życia przez ruch i racjonalne odżywianie. Grupa Biedronki przygotowała część artystyczną w której proponowała dla...

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

17 lutego Klasa IIa przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. W ciekawej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze uczniowie wspaniale odegrali swoje role. Na...

Konkurs plastyczno-literacki - ,,Ponad barierami"

Konkurs plastyczno-literacki - ,,Ponad barierami"

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim pt. ,,Ponad barierami. zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6. Siedmioro dzieci zostało wyróżnione w kategorii rysunek: Marcin Pawłowski III a, Karolina Kosek III a, Natalia Boras III a i Julia Lewandowska III b. W kategorii literackiej...

Newsy

Podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”

„Każde dziecko jest słońcem, które wschodzi.”
Jan Paweł II

 

Dnia 27 marca 2015 roku w Zespole Placówek  Oświatowych nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”. Konkurs odbywał się po raz trzynasty – dwa pierwsze miały zasięg miejski.
Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II, a w kwietniu 2015 r. przypada 10 rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji "wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II", dlatego motywem przewodnim konkursu były słowa Jana Pawła II.
Ponadto w tym roku konkurs był również jednym z elementów realizacji programu Szkoła z Klasą 2.0. pod hasłem Czytamy i odkrywamy. 

Czytaj więcej...

Stypendium Burmistrza Miasta Mława

Dnia 17 marca 2015 roku w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających fakt uzyskania Stypendium Burmistrza Miasta Mława na 2015 rok. Stypendium otrzymali uczniowie naszej szkoły. Oskar Karwiński, uczeń klasy VI a, laureat Konkursu Historycznego, i Kacper Czeczot, uczeń klasy VI d, laureat Konkursu Matematycznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

My też mamy talent

 „My też mamy talent” -  I edycja konkursu, zakończona. Finał odbył się 20 marca 2015r. w kinie Kosmos. Naszą szkołę w finale reprezentowały 3 uczennice. W kategorii klas I -  III, wystąpił duet Julia Han i Aleksandra Kawczyńska z klasy III b. Dziewczynki zatańczyły balet -  „Taniec Wieszczki” z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego.
W kategorii klas IV – VI wystąpiła Agata Feliś z klasy VI c z piosenką „Kasztany”.  Rywalizacja była duża, ponieważ wszyscy artyści z mławskich szkół podstawowych reprezentowali wysoki poziom.  Występy naszych finalistek podobały się  jury.
W obu kategoriach wiekowych, nasze uczennice zdobyły wyróżnienie. 

 

Dzieci nie jedzą śmieci - kraina zdrowia

5 marca Przedszkole na Hożej zamieniło się w Krainę Zdrowia. Tematem przewodnim tego dnia było „Dzieci nie jedzą śmieci”. W tym dniu propagowano zdrowy styl życia przez ruch i racjonalne odżywianie. Grupa Biedronki przygotowała część artystyczną w której proponowała dla każdego coś zdrowego. Dzieci ze wszystkich grup wraz z Paniami zostały zaproszone do wędrówki po krainie zdrowia. Zaliczały się do nich krainy: kanapkowa, piramidy żywienia, pierwszej pomocy, małego sportowca oraz wesołych zabaw. W tym dniu zaangażowani byli również rodzice którzy chętnie służyli pomocą. Wędrówka zakończyła się spotkaniem wszystkich grup na holu. Następnie wyświetlono film pt.”Wiem ile zjem” po czym przeprowadzono sprawdzian wiedzy. W nagrodę przedszkolaki otrzymały skoki ze świeżych owoców i warzyw.

Zdjęcia

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

17 lutego Klasa IIa przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. W ciekawej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze uczniowie wspaniale odegrali swoje role. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty, następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uroczystość zakończyła się wspólnymi konkursami i zabawami.

Zdjęcia

Konkurs plastyczno-literacki - ,,Ponad barierami"

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim pt. ,,Ponad barierami. zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6. Siedmioro dzieci zostało wyróżnione w kategorii rysunek: Marcin Pawłowski III a, Karolina Kosek III a, Natalia Boras III a i Julia Lewandowska III b. W kategorii literackiej wyróżnienie otrzymała Aleksandra Tańska z IV e, II miejsce Amelia Dziubińska V c i II miejsce Maria Karpińska z VI b. Na zdjęciach nie ma Marcina Pawłowskiego i Amelii Dziubińskiej, którzy nie byli obecni na uroczystości wręczenia nagród z powodu choroby. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Zdjęcia

Załącznik
Download this file (Podziękowania.pdf)Podziękowania.pdf[ ]328 Kb

Dodatkowe informacje