• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Familijny blues

Familijny blues

„Familijny blues”  to tytuł piosenki, którą rozpoczęły się zajęcia muzyczno – ruchowe,  przygotowane przez uczniów z  klasy III a i III b w dniu 25 lutego 2015r. Dzieci zaprosiły rodziców i rodzeństwo do wspólnej zabawy. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie Dyrektorki....

Walentynki na Hożej

Walentynki na Hożej

13 lutego dzieci z i Przedszkola na Hożej świętowały Walentynki. Przedszkolaki tonęły w czerwieni. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak: szczęście, miłość, przyjaźń. Walentynkicieszą się coraz większą popularnością, także wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca i...

klasa III b była na wycieczce w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie

klasa III b była na wycieczce w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie

"Jak poznajemy przeszłość?". W piątek 20 lutego 2015r. klasa III b była na wycieczce w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Zwiedzaliśmy Działy "Archeologia" i "Historia" przedstawiające przeszłość naszego miasta i regionu. Pani przewodnik w ciekawie opowiedziała o odkryciach archeologicznych w...

Biała Szkoła - wycieczka do Pyzówki

Biała Szkoła - wycieczka do Pyzówki

Wycieczka do Pyzówki to już wieloletnia tradycja w naszej szkole. W tym roku nie mogło być inaczej. Na początku stycznia grupa uczniów z klas IV-VI pod opieką Jerzego Gawlikowskiego, Wojciecha Kowalskiego, Doroty Szwęch i Pawła Taranowskiego wybrała się na białą...

Marysia Karpińska laureatką konkursu polonistycznego

Marysia Karpińska laureatką konkursu polonistycznego

Marysia Karpińska z klasy VI b została laureatką konkursu polonistycznego. 13 stycznia 2015 roku wystartowała w Warszawie w wojewódzkich eliminacjach. Już w ubiegłym roku brała udział w tym konkursie i również dotarła do eliminacji wojewódzkich. Dopiero w tym roku sięgnęła po laur...

Mistrzostwa Mazowsza w Mini Siatkówce w ramach akcji Kinder Sport

Mistrzostwa Mazowsza w Mini Siatkówce w ramach akcji Kinder Sport

Najmłodsi siatkarze z Mławy postawili w miniony weekend pierwsze sportowe kroki. W Międzyborowie rozegrane zostały Mistrzostwa Mazowsza w Mini Siatkówce w ramach akcji Kinder Sport.Obsada turnieju była bardzo liczna. Wzięły w nim udział 22 zespoły z całego Mazowsza w tym...

"Ten numer ratuje życie - 112"

"Ten numer ratuje życie - 112"

„Ten numer ratuje życie. Nie blokuj go bez potrzeby” – to przesłanie akcji informacyjnej z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego obchodzonego 11 lutego. W tym roku obchody organizowane są pod hasłem uświadamiania mieszkańcom, że numer 112 służy wyłącznie do ratowania życia...

Newsy

Familijny blues

„Familijny blues”  to tytuł piosenki, którą rozpoczęły się zajęcia muzyczno – ruchowe,  przygotowane przez uczniów z  klasy III a i III b w dniu 25 lutego 2015r. 
Dzieci zaprosiły rodziców i rodzeństwo do wspólnej zabawy. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie Dyrektorki. Poczucie więzi rodzinnej i radość ze spędzania z rodziną  czasu wolnego, to główne przesłanie tego spotkania. Zajęcia aerobiku prowadziła instruktorka fitnessu pani Szulc -  mama Adama, ucznia z klasy III a. Dzieci i rodzice wykazali się dobrą kondycją fizyczną, chociaż łatwo nie było. Na zakończenie rodzice do obejrzeli wystawkę prac plastycznych pt.” Ja i Moja Rodzina”.

Zdjęcia

Walentynki na Hożej

13 lutego dzieci z i Przedszkola na Hożej świętowały Walentynki. Przedszkolaki tonęły w czerwieni. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak: szczęście, miłość, przyjaźń. Walentynkicieszą się coraz większą popularnością, także wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca i wykonują walentynkowe laurki.

Dzisiaj mamy walentynki

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

Zdjęcia

klasa III b była na wycieczce w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie

"Jak poznajemy przeszłość?". W piątek 20 lutego 2015r. klasa III b była na wycieczce w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Zwiedzaliśmy Działy "Archeologia" i "Historia" przedstawiające przeszłość naszego miasta i regionu. Pani przewodnik w ciekawie opowiedziała o odkryciach archeologicznych w rejonie Mławy. Zgromadzona ekspozycja przybliżyła nam wiedzę na temat życia ludzi w przeszłości i pracy archeologa.

Zdjęcia

Biała Szkoła - wycieczka do Pyzówki

Wycieczka do Pyzówki to już wieloletnia tradycja w naszej szkole. W tym roku nie mogło być inaczej. Na początku stycznia grupa uczniów z klas IV-VI pod opieką Jerzego Gawlikowskiego, Wojciecha Kowalskiego, Doroty Szwęch i Pawła Taranowskiego wybrała się na białą szkołę. Pierwszym punktem wycieczki było wodne szaleństwo w Parku Wodnym w Krakowie, który uchodzi za największy aquapark w Polsce.
Jednak główną atrakcją podczas wyjazdu była oczywiście jazda na nartach. Pogoda sprzyjała młodym narciarzom, dlatego uśmiechnięci każdego dnia stawiali się na stoku. Ci, co umieją jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wjeżdżać wyciągiem. Wszyscy po pięciu dniach pięknie sobie radzili i wrócili z umiejętnością bezpiecznej jazdy.
Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzali także Zakopane, skorzystali z kąpieli w gorących źródłach i wielu atrakcji Parku Wodnego w Bukowinie Tatrzańskiej, doskonalili jazdę na łyżwach na lodowisku w Nowym Targu.
Nie obyło się także bez góralskiego akcentu. Ostatni wieczór umilił występ górali w tradycyjnych strojach, prezentujących muzykę i taniec swojego regionu. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy skorzystali z Trasy Górniczej. Ubrani w roboczy strój, kaski oraz wyposażeni w lampę wyruszyli pod ziemię zgłębiać tajniki górniczych tradycji i obrzędów. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika.
Wszyscy zdrowi i zadowoleni wrócili do domu. Mimo, że kolejny wyjazd dopiero za rok, już odliczamy dni i z niecierpliwością czekamy na kolejną zimową przygodę.

Zdjęcia

Marysia Karpińska laureatką konkursu polonistycznego

Marysia Karpińska z klasy VI b została laureatką konkursu polonistycznego. 13 stycznia 2015 roku wystartowała w Warszawie w wojewódzkich eliminacjach. Już w ubiegłym roku brała udział w tym konkursie i również dotarła do eliminacji wojewódzkich. Dopiero w tym roku sięgnęła po laur jako jedyna uczennica z Mławy i powiatu mławskiego. W pełni zasłużyła na sukces. Przeczytała wszystkie lektury, wykonała wiele ćwiczeń językowych i  redakcyjnych. Praca i zapał do czytania książek opłacił się.
Dzisiaj Marysia i Jej nauczycielka języka polskiego Zofia Kazimierska cieszą się swoim sukcesem, a Marysia jeszcze bardziej będzie się cieszyła 1 kwietnia, kiedy Jej koleżanki i koledzy przystąpią do sprawdzianu szóstoklasisty. Ona jest zwolniona z pierwszej części tego egzaminu. Może zatem więcej czasu poświęcić na język angielski. Marysiu, gratulujemy!

Zdjęcia

Mistrzostwa Mazowsza w Mini Siatkówce w ramach akcji Kinder Sport

Najmłodsi siatkarze z Mławy postawili w miniony weekend pierwsze sportowe kroki. W Międzyborowie rozegrane zostały Mistrzostwa Mazowsza w Mini Siatkówce w ramach akcji Kinder Sport.
Obsada turnieju była bardzo liczna. Wzięły w nim udział 22 zespoły z całego Mazowsza w tym dwa z Mławy. W kategorii klas czwartych Mławę reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 7 pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Jerzego Gawlikowskiego. Popularna „Siódemka” do gry w turnieju wystawiła 3 drużyny dwójek. W sumie w tej kategorii wiekowej wystąpiły 54 zespoły. Chłopcy zostali podzieleni na podgrupy w których toczyła się dalsza rywalizacja.
Podopieczni trenera Gawlikowskiego spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty w swoich grupach. Marcel Kwieciński i Radosław Sadza uplasowali się na drugiej pozycji, pokonując ekipy z Międzyborowa, Żuromina oraz Siedlec. Mateusz Miecznikowski i Eryk Kaczerski również zajęli drugie miejsce wygrywając m. in. z Wyszkowem, Wołominem, a także Siedlcami. Karol Borkowski i Grzegorz Dymkowski zajęli natomiast piątą lokatę.
Po rywalizacji czwartoklasistów przyszedł czas na zmagania w starszej grupie, w której zaprezentowali się młodzi siatkarze Zawkrza Mława. Podopieczni Jana Kanowskiego trafili do jednej grupy ze stołecznymi zespołami MOS-u Wola oraz Metra, a także KPS-em Siedlce. Mławska drużyna dzięki zwycięstwu z siedlczanami zajęła ostatecznie trzecią pozycję. Wszyscy zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr7.

Zdjęcia

"Ten numer ratuje życie - 112"

Ten numer ratuje życie. Nie blokuj go bez potrzeby” – to przesłanie akcji informacyjnej z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego obchodzonego 11 lutego.

W tym roku obchody organizowane są pod hasłem uświadamiania mieszkańcom, że numer 112 służy wyłącznie do ratowania życia i zdrowia. Akcja ta ma na celu zmniejszenie liczby zgłoszeń bezzasadnych, która wg danych organizacji EENA, w całej Unii Europejskiej jest bardzo wysoka i wynosi ponad 50%.
Znajomość numeru 112 jest w Polsce, w porównaniu z innymi państwami europejskimi, duża, ale nadal jest on zbyt często wybierany niezgodnie z przeznaczeniem. Akcja informacyjna ma na celu uświadomienie, jak największej liczbie uczniów, że blokowanie tego numeru uniemożliwia szybkie dodzwonienie się komuś, kto naprawdę potrzebuje pomocy.
Dlatego 11 kutego 2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kl.IV-VI z przedstawicielami policji i straży pożarnej.|
Tłumaczyli oni, że dzięki znajomości numeru 112 i korzystaniu z niego można ratować ludzkie życie. Jednak taka pomoc jest możliwa, dopiero gdy obywatele znają ten numer alarmowy i korzystają z niego w uzasadnionych sytuacjach. Poinformowali oni uczniów o karach, które grożą osobie, używającej tego numeru dla zabawy.
Uczniowie mieli okazję również dowiedzieć się, jak wygląda prawidłowe zgłoszenie zagrożenia i przećwiczyć je z policją i strażą. 

112 to europejski numer alarmowy, pod który można dzwonić bezpłatnie z telefonu stacjonarnego lub komórkowego na terenie całej Unii Europejskiej. Poprzez numer 112 rozmówca uzyskuje połączenie z odpowiednią służbą ratunkową (lokalną policją, strażą pożarną lub lokalnym pogotowiem ratunkowym), a numer ten jest dostępny przez całą dobę.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje