Prev Next

Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016 / 2017

Iza „Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze – to zadanie i cel człowieka” - niech te słowa Mendelssohna staną się myślą przewodnią naszego spotkania. Iza :Za nami kolejny bardzo pracowity rok szkolny. Wszyscy wytrwale pracowaliście i osiągnęliście sukcesy na...

KRAINA ZDROWIA NA HOŻEJ

KRAINA ZDROWIA NA HOŻEJ

Dnia 31 .05. 2017 w ramach promowania zdrowego stylu życia nasze przedszkole  na jeden dzień przemieniło się w Krainę Zdrowia. Każda sala była inną krainą. Kraina Kolorowa Tęcza- zabawy z chustą animacyjną. Kraina Soku- robienie soku z marchewki i jabłka  z degustacją. Kraina...

V Olimpiada Sportowa

V Olimpiada Sportowa

Dnia 13.06.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się V Olimpiada Sportowa. Olimpiadę rozpoczęto od powitania grup, złożenia ślubowania, zapalenia znicza oraz wciągnięcia olimpijskiej flagi. Następnie wszyscy wzięli udział w rozgrzewce przed konkurencjami sportowymi, którymi były: - slalom pomiędzy...

Ignacy Łukasiewicz. Człowiek, który światu dał światło.

Ignacy Łukasiewicz. Człowiek, który światu dał światło.

20 czerwca 2017 r. odbyło się przedstawienie dla klas I-III z serii Sławni Polacy p.t. „Ignacy Łukasiewicz. Człowiek, który światu dał światło”. Rzecz o Ignacym Łukasiewiczu, wynalazcy lampy naftowej, pionierze przemysłu naftowego i znanym w całej Galicji filantropie. Uczniowie klasy...

Kto najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy Lingua Plus?

Jak co roku w naszej szkole Ci, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego, mieli sposobność to zrobić podczas ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua Plus. A oto najlepsi z naszej szkoły:Julia Sobczak kl. IVc - laureat I stopnia z...

"Poszerz swoje horyzonty" po raz czwarty

"Poszerz swoje horyzonty"  po raz czwarty

W czwartym powiatowym konkursie j. angielskiego wzięło udział ok. 30 uczniów z klas szóstych z dziewięciu szkół powiatu mławskiego. Uczniowie ci rozwinęli swoje kompetencje językowe, wiedzę kulturową, utrwalili znajomość zasad pisowni, wyrobili umiejętność ortograficznej samokontroli oraz udoskonalili umiejętności posługiwania się technologią...

Cudze chwalicie, swego nie znacie... - Vc na biwaku w Kapuśniku!

Cudze chwalicie, swego nie znacie... - Vc  na biwaku w Kapuśniku!

Wyjeżdżamy daleko wiele kilometrów od Mławy, by odpocząć, poznać coś lub kogoś nowego, a my, Vc, postanowiliśmy po raz kolejny-tak jak we wrześniu w Korbońcu- przeżyć wspólnie wspaniałą przygodę w Kapuśniku. To urokliwe agroranczo, gdzie piekliśmy pachnące bułeczki, które zjedliśmy...

Czas wycieczek - Vc i Vb w stolicy!

Czas wycieczek - Vc i Vb w stolicy!

Już po raz kolejny klasa Vc i Vb wspólnie poznają Polskę. Tym razem po wspaniałe wrażenia wybrały sie do niezgłębionej Warszawy. Ruchu, potu i śmiechu bez liku dostarczył im park trampolin. Potem był czas na Manufakturę Czekolady, gdzie poznali tajniki...

Newsy

Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016 / 2017

Iza „Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze – to zadanie i cel człowieka” - niech te słowa Mendelssohna staną się myślą przewodnią naszego spotkania.

Iza :Za nami kolejny bardzo pracowity rok szkolny. Wszyscy wytrwale pracowaliście i osiągnęliście sukcesy na miarę swoich możliwości.

Prowadzący : Niedługo odbędziecie wakacyjne podróże – te wielkie i te nieduże. Od was jednak zależy czy spędzicie ten czas na ciekawych twórczych i bezpiecznych zabawach. Mam nadzieję, że dostarczą wam wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczycie nowe miejsca, poznacie interesujących ludzi. Zanim to jednak nastąpi -  Uczennice Z KLASY1 a przygotowały dla was niespodziankę. ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA tanecznych popisów naszych młodszych koleżanek..

Iza: Zanim  wyruszymy na górskie szlaki lub mazurskie trasy, chcielibyśmy przypomnieć wam, jakie sukcesy odnosili wasi koledzy. A możemy pochwalić się wszechstronnie utalentowanymi uczniami: wspaniałymi sportowcami, muzykami, literatami i umysłami ścisłymi.

Prowadzący: Prosimy panią Zofię Kazimierską,by zaprezentowała sukcesy młodych humanistów.

Dziękujemy.

Iza: Na lekcjach języka angielskiego uczniowie nie tylko uczyli się słówek i zasad gramatyki, ale także poznawali kulturę krajów anglojęzycznych. Posłuchajmy piosenki Nialla Horana ( Nejla Horana) „This Town w wykonaniu Wiktorii Boruckiej.

Dziękujemy.

Prowadzący: Pani Katarzyna Pawelczyk opowie wam o postępach naszych uczniów w nauce języka angielskiego.

Dziękujemy bardzo.

Iza: Zanim pochwalimy się osiągnięciami umysłów ścisłych zapraszamy do wysłuchania

koncertu uczniowskiego g-moll Fryderyka Seitza, który przygotowała dla was Gabrysia Karpińska uczennica klasy 5e.

Prowadzący: Osiągnięcia młodych miłośników świata przyrody i zadań matematycznych przypomni nam  pani Iwona Olszak.

Iza: Kolejną aktywnie działającą w naszej szkole organizacją jest szkolne koło LOP i PCK. Prosimy panią Halinę Rakowską o wręczenie nagród najaktywniejszym obrońcom przyrody.

Dziękujemy.

Prowadzący: Są wśród nas również utalentowani muzycy. O ich osiągnięciach opowie wam pani Agnieszka Pietrzak.

Iza:Zapraszamy do wysłuchania piosenki  „Nie liczę godzi i lat” . Na scenę zapraszamy Dagmarę Cieślak.

Dziękujemy.

Prowadzący : Prosimy  panią Wiesławę Chmielewską i panią Sabinę Pszczółkowską– opiekunki Samorządu Uczniowskiego o wręczenie nagród najbardziej zaangażowanym w życie społeczności szkolnej uczennicom i młodzieży reprezentującej naszą szkołę w poczcie sztandarowym.

Iza: Wśród naszych uczniów są utalentowani młodzi sportowcy. Odnoszą wiele zwycięstw na wielu stadionach. PanI Katarzyna Malinowska i pan Wojtek Kowalski  zapoznają nas z sukcesami  sportowców.

Prowadzący: Uczennice pani Katarzyny Malinowskiej przygotowały  dla was wspaniały pokaz ćwiczeń na stepach.

Iza : Dziękujemy wam za uwagę. Zapraszamy was jutro na uroczyste zakończenie roku szkolnego o godzinie10.00. SPOTKANIE ODBĘDZIE W DUŻEJ SALI GIMNASTYCZNEJ

Zdjęcia

KRAINA ZDROWIA NA HOŻEJ

Dnia 31 .05. 2017 w ramach promowania zdrowego stylu życia nasze przedszkole  na jeden dzień przemieniło się w Krainę Zdrowia. Każda sala była inną krainą. Kraina Kolorowa Tęcza- zabawy z chustą animacyjną.

Kraina Soku- robienie soku z marchewki i jabłka  z degustacją.

Kraina Pierwszej Pomocy – dzieci zapoznały się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy.

Kraina Ćwiczeń – zabawy i ćwiczenia gimnastyczne.

Kraina Plastyczna- wykonanie prac plastycznych; promowanie zdrowego stylu odżywiania. Na  koniec nauczycielki wystawiły bajkę ,, Tadek niejadek”.

Zdjęcia

V Olimpiada Sportowa

Dnia 13.06.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się V Olimpiada Sportowa. Olimpiadę rozpoczęto od powitania grup, złożenia ślubowania, zapalenia znicza oraz wciągnięcia olimpijskiej flagi. Następnie wszyscy wzięli udział w rozgrzewce przed konkurencjami sportowymi, którymi były:

- slalom pomiędzy pachołkami,

- zbieranie piłeczek na czas,

- celowanie piłką do bramki,

- przeciąganie liny,

- rzuty do celu .

W konkurencjach tych brali udział także reprezentanci rodziców. Wszyscy okazali się zwycięzcami każdy przedszkolak otrzymał medal, a rodzic pamiątkową odznakę.
Miło wspominamy nasze olimpijskie wyczyny i czekamy z niecierpliwością na kolejną olimpiadę sportową.

Zdjęcia

Ignacy Łukasiewicz. Człowiek, który światu dał światło.

20 czerwca 2017 r. odbyło się przedstawienie dla klas I-III z serii Sławni Polacy p.t. „Ignacy Łukasiewicz. Człowiek, który światu dał światło”. Rzecz o Ignacym Łukasiewiczu, wynalazcy lampy naftowej, pionierze przemysłu naftowego i znanym w całej Galicji filantropie. Uczniowie klasy III e i 0 b przygotowali sceny, w których zapoznali widzów z najbliższą rodziną sławnego Polaka. Akcja spektaklu przeniosła się także do apteki, która była pierwszym miejscem pracy młodego Ignacego. Widzowie mieli możliwość uczestniczyć w operacji, pierwszej operacji wykonanej w nocy, dzięki światłu lamp naftowych, oraz w spotkaniu Łukasiewicza z amerykańskim miliarderem Rockefellerem, który zwiedzał kopalnię ropy w Polsce. Widzowie obserwowali prace Łukasiewicza i jego kolegi Jana Zeha nad oczyszczaniem ropy i wydestylowaniem czystej nafty oraz nad tworzeniem lampy naftowej.  Warto pamiętać o Ignacym Łukasiewiczu nie tylko dlatego, że jako pierwszy na świecie otworzył kopalnię ropy naftowej,  dokonał destylacji ropy, wynalazł lampę naftową (której nawet nie opatentował), ale też dlatego, a może przede wszystkim, że był dobrym skromnym człowiekiem, patriotą, wspaniałym pracodawcą (pracownicy mówili o nim czule „Ojciec Ignacy”), filantropem, społecznikiem walczącym z biedą w południowo – wschodniej Polsce. Mówił o sobie tak:  „Człowiek na świecie jest jak żołnierz na warcie.Dopóki żyje, pracować musi, a co zapracuje,tego do grobu nie zabierze,przyda się dla innych ludzi.” Ignacy Łukasiewicz jest wspaniałym przykładem dla młodego pokolenia. Po przedstawieniu pani dyrektor Grażyna Olejarczyk wręczyła nagrody za konkurs „Historia oświetlenia”

Wyniki konkursu „Historia oświetlenia”

I miejsce – Julia Zalewska III a

II miejsce – Maja Komorowska III g, Gabriela Pokutycka III b

III miejsce – Julia Bartkowska III g, Paweł Grzywiński III e

 

wych. K. Błaszkiewicz i K. Wojciechowska

Zdjęcia

Kto najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy Lingua Plus?

Jak co roku w naszej szkole Ci, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego, mieli sposobność to zrobić podczas ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua Plus. A oto najlepsi z naszej szkoły:
Julia Sobczak kl. IVc - laureat I stopnia z wyróżnieniem (100% punktów!)
Zuzanna Olszak kl. IVa - laureat I stopnia
Zuzanna Brzezińska kl. IVb - laureat II stopnia
Maria Goszczyńska kl. Va - laureat III stopnia
Patrycja Siejkowska kl. IVb - laureat IV stopnia
Agata Stryjewska kl. IVc - laureat IV stopnia
Irmina Kądrzycka kl. IVc - laureat IV stopnia
Olaf Jędrzejewski kl. IVc - laureat IV stopnia
Maja Zimolzak kl. IVc - laureat IV stopnia
Zofia Pańczuk kl. IVc - laureat IV stopnia
Aleksandra Burczyk kl. IVe - laureat V stopnia
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Poszerz swoje horyzonty" po raz czwarty

W czwartym powiatowym konkursie j. angielskiego wzięło udział ok. 30 uczniów z klas szóstych z dziewięciu szkół powiatu mławskiego. Uczniowie ci rozwinęli swoje kompetencje językowe, wiedzę kulturową, utrwalili znajomość zasad pisowni, wyrobili umiejętność ortograficznej samokontroli oraz udoskonalili umiejętności posługiwania się technologią informacyjną. Aby zdobyć nagrodę lub wyróżnienie, uczestnicy musieli dobrze się przygotować z określonego materiału. W czerwcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie, podczas którego najlepsi mogli jeszcze raz się sprawdzić w multimedialnych quizach i nikt nie zrobił w nich błędu! Laureatką konkursu jest Gabriela Dobrowolska, uczennica S. P. w Zawadach, 2. miejsce- Maciej Balcerzak - S. P. nr 4, 3. miejsce ex aequo - Bartosz Rutkowski SP nr 4 i Aleksandra Bartkowska SP w Szreńsku. Jury przyznało też 4 wyróżnienia 1. stopnia, 7 wyróżnień 2. stopnia. W naszej szkole wyróżnienia 1. stopnia otrzymał Wiktor Pawelczyk, 2. stopnia (wg wysokości punktów): Julia Niedziela, Amadeusz Lewandowski, Dominika Ludwikowska. Konkurs ponownie pokazał wysoki poziom wiedzy uczestników z zakresu kultury Wielkiej Brytanii i języka angielskiego oraz umiejętności w dziedzinie technologii informacyjnej. To doskonała forma motywacji uczniów do rozwoju. Warto się uczyć! Gratulacje!

Katarzyna Pawelczyk

Zdjęcia

Cudze chwalicie, swego nie znacie... - Vc na biwaku w Kapuśniku!

Wyjeżdżamy daleko wiele kilometrów od Mławy, by odpocząć, poznać coś lub kogoś nowego, a my, Vc, postanowiliśmy po raz kolejny-tak jak we wrześniu w Korbońcu- przeżyć wspólnie wspaniałą przygodę w Kapuśniku. To urokliwe agroranczo, gdzie piekliśmy pachnące bułeczki, które zjedliśmy na tarasie, popijając świeżutkim mlekiem  prawie prosto od krowy, piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem. Najwięcej jednak emocji dostarczyła nam przejażdżka konna na Dalmie, Zorce, Centym, Pasjonacie  czy Szadzie. Najpierw jednak pani Ewelina zapoznała nas z siodlarnią i rodzajami siodeł. Jak każdy prawdziwy jeździec, czyściliśmy i osiodłaliśmy konie. A w tle towarzyszyły nam zapierające dech widoki przyrody...

Katarzyna Pawelczyk

Zdjęcia

Czas wycieczek - Vc i Vb w stolicy!

Już po raz kolejny klasa Vc i Vb wspólnie poznają Polskę. Tym razem po wspaniałe wrażenia wybrały sie do niezgłębionej Warszawy. Ruchu, potu i śmiechu bez liku dostarczył im park trampolin. Potem był czas na Manufakturę Czekolady, gdzie poznali tajniki ręcznego( i nie tylko) wyrobu czekolady od podstaw, czyli od drzewa kakaowca. Sami mieli też sposobność do zrobienia własnej tabliczki czekolady z wybranymi dodatkami! Efekty były zaskakujące... Następny punkt programu to kino "od kuchni", czyli dzieci poznały olbrzymią salę projekcyjną i tajniki z tym związane. Oczywiście obejrzeli też film 3D "Strażnicy galaktyki". A na koniec ... Mc Donald! Droga powrotna była pełna śpiewu, muzyki i humoru.

Katarzyna Pawelczyk

Zdjęcia

Dodatkowe informacje