• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Jestem Polakiem

Jestem Polakiem

W dniu 14.11.2014 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie pt. „Jestem Polakiem”. Dzieci z grupy Biedronki przygotowały część artystyczną. Natomiast dzieci z pozostałych grup miały elementy patriotyczne. Przedstawione zostały wiersze oraz piosenki o Polsce. Następnie sprawdzono w formie Quizu...

Dzieci z grup 0f oraz 0h - Święto Niepodległości

Dzieci z grup 0f oraz 0h - Święto Niepodległości

11 listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia przez przedszkolaki. Dzieci z grup Of oraz Oh (wych. K. Czarnomska, D. Gadomska), zaprezentowały montaż słowno-muzyczny swoim rówieśnikom. Prezentowany repertuar pieśni patriotycznych tak zaciekawił widownię, że dołączyła do wspólnego...

Niezwykły gość w Przedszkolu

Niezwykły gość w Przedszkolu

W piątek 7 listopada przedszkolaki z Hożej z ogromną radością przywitały niezwykłego gościa - Pana leśniczego z Nadleśnictwa Krajewo. Dzieci oczekiwały go z niecierpliwością już od samego rana. Ich cierpliwość została nagrodzona. Pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur,  opowiadał bardzo...

Jabłka dla każdego ucznia!

Jabłka dla każdego ucznia!

Zgłoszenie szkoły do Agencji Rynku Rolnego zaowocowało! 13 grudnia 2014 r. do naszej szkoły przyjechał gigantyczny transport jabłek - ok. 25 ton! Jest to dar od Rodziny Pana Andrzeja Witczaka, producenta jabłek z województwa lubelskiego. Smaczne, estetycznie zapakowane jabłka otrzymali wszyscy uczniowie szkoły oraz...

Zaproszenie do sali przyrodniczej

Zaproszenie do sali przyrodniczej

17 listopada 2014 r. klasa I e odwiedziła szkolną salę przyrodniczą. Zaprosiła nas pani H. Rakowska i dziewczynki z klasy VIa.Starsze koleżanki podzieliły się informacjami na temat zwierząt, które hodowane są w sali. Dowiedzieliśmy się, jakie zwyczaje ma chomik, czym...

96 - rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

96 - rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu 13 listopada 2014 roku odbył się apel z okazji 96 - rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ta żywa lekcja historii, z wierszami i pieśniami tamtych lat, przybliżyła uczniom te wielkie wydarzenia, oddając jednocześnie hołd tym wszystkim, którzy zapracowali...

„Nasza Niepodległa”

„Nasza Niepodległa”

Uroczyście obchodziliśmy  Narodowe Święto Niepodległości w klasach I - III. Z tej okazji 13 listopada odbył się program artystyczny pt. „Nasza Niepodległa” przygotowany przez uczniów z klasy III a i III b. Dzieci przybliżyły kolegom  historię Polski sprzed prawie 100...

,,Krasnale” uczestniczyły w warsztatach kulinarnych

,,Krasnale” uczestniczyły w warsztatach kulinarnych

Dnia 30.10.2014 (czwartek) ,,Krasnale” uczestniczyły w warsztatach kulinarnych,, Sałatka owocowa”. Wraz z zaproszonymi gośćmi – Rodzicami, Babciami i Dziadkami przygotowały pyszną sałatkę. Na początku spotkania dzieci powitały wszystkich wspólną piosenką ,,Dary  jesieni”. Następnie recytowały wiersz o owocach i odgadywały zagadki...

„Drugie śniadanie chodzi do szkoły, ale nie wraca”

„Drugie śniadanie chodzi do szkoły, ale nie wraca”

Nasz Szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie promocyjnym „Dzwonek na Drugie Śniadanie”. Celem konkursu było rozpowszechnienie w szkole ważności drugiego śniadania dla uczniów, którzy ucząc się podejmują duży wysiłek umysłowy i potrzebują wiele energii, aby sprostać wyzwaniom szkolnym.Uczniowie przygotowali na...

Światowy dzień bajek

Dnia 04.11.2014 r. grupa 0 g wraz z wychowawczynią Katarzyna Sęczkowską odwiedziła Miejska Bibliotekę Publiczną w Mławie. Zostaliśmy zaproszeni na obchody Światowego Dnia Bajek, który przypada 5 listopada. Obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. "Bajkowy konkurs piosenki". Była to opowieść przedstawiająca fragmenty kilku bajek. Braliśmy czyny...

Newsy

Jestem Polakiem

W dniu 14.11.2014 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie pt. „Jestem Polakiem”. Dzieci z grupy Biedronki przygotowały część artystyczną. Natomiast dzieci z pozostałych grup miały elementy patriotyczne. Przedstawione zostały wiersze oraz piosenki o Polsce. Następnie sprawdzono w formie Quizu wiadomości na temat symboli narodowych. Dzieci ze wszystkich grup zostały zabrane w podroż po Polsce przy piosence „Jestem Polakiem”. Podczas piosenki „Krakowiaczek” rozwijały swoje umiejętności taneczne. Przedszkolaki w tym dniu obejrzały film pt. „Jestem Polakiem”. Powyższe spotkanie miało wzbudzić u dzieci poczucie przynależności narodowej.

Zdjęcia

Dzieci z grup 0f oraz 0h - Święto Niepodległości

11 listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia przez przedszkolaki. Dzieci z grup Of oraz Oh (wych. K. Czarnomska, D. Gadomska), zaprezentowały montaż słowno-muzyczny swoim rówieśnikom. Prezentowany repertuar pieśni patriotycznych tak zaciekawił widownię, że dołączyła do wspólnego śpiewania. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o nowe wiadomości na temat Święta Niepodległości.

Zdjęcia

Niezwykły gość w Przedszkolu

W piątek 7 listopada przedszkolaki z Hożej z ogromną radością przywitały niezwykłego gościa - Pana leśniczego z Nadleśnictwa Krajewo. Dzieci oczekiwały go z niecierpliwością już od samego rana. Ich cierpliwość została nagrodzona. Pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur,  opowiadał bardzo ciekawe rzeczy o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach i ptakach. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci obejrzały slajdy o leśnych mieszkańcach , posłuchały ich głosów. Na zakończenie dzieci zabawiły się z leśnikiem w zabawę ,,leśne drzewa”. Dzień  ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

Zdjęcia

Jabłka dla każdego ucznia!

Zgłoszenie szkoły do Agencji Rynku Rolnego zaowocowało! 13 grudnia 2014 r. do naszej szkoły przyjechał gigantyczny transport jabłek - ok. 25 ton! Jest to dar od Rodziny Pana Andrzeja Witczaka, producenta jabłek z województwa lubelskiego. Smaczne, estetycznie zapakowane jabłka otrzymali wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci z przedszkola. Każde dziecko zabrało do domu karton owoców - około 13 kg, pozostałe jabłka dzieci zjadły w szkole. Cieszymy się, że w związku z rosyjskim  mbargiem te smaczne jabłka nie trafiają na śmietnik tylko do dzieci z naszej placówki. Dziękujemy Panu Andrzejowi i mamy nadzieję, że będzie o nas pamiętał w kolejnych latach.

Zdjęcia

Zaproszenie do sali przyrodniczej

17 listopada 2014 r. klasa I e odwiedziła szkolną salę przyrodniczą. Zaprosiła nas pani H. Rakowska i dziewczynki z klasy VIa.
Starsze koleżanki podzieliły się informacjami na temat zwierząt, które hodowane są w sali. Dowiedzieliśmy się, jakie zwyczaje ma chomik, czym należy go karmić i jak postępować, by czuł się w naszym towarzystwie dobrze. Mogliśmy nawet wziąć go na ręce. Z rozbawieniem przypatrywaliśmy się jego akrobacjom w klatce.
Dobrze się czują w szkole tropikalne patyczaki. Niektóre z nich to całkiem duże okazy. Chętnie spacerowały po naszych ramionach.
W akwarium zaprezentowały się nam zwinne molinezje. To rybki żywe i towarzyskie. Mają dekoracje z kamieni. Usłyszeliśmy od starszych koleżanek, jak opiekować się rybami, jak zadbać o akwarium. Pięknym dopełnieniem informacji była prezentacja multimedialna.
To była bardzo ciekawa lekcja, praktyczna i pouczająca. Bardzo jesteśmy wdzięczni za zaproszenie.

Zdjęcia

96 - rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu 13 listopada 2014 roku odbył się apel z okazji 96 - rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ta żywa lekcja historii, z wierszami i pieśniami tamtych lat, przybliżyła uczniom te wielkie wydarzenia, oddając jednocześnie hołd tym wszystkim, którzy zapracowali na wymarzoną wolność po 123 latach niewoli. 

Zdjęcia

„Nasza Niepodległa”

Uroczyście obchodziliśmy  Narodowe Święto Niepodległości w klasach I - III. Z tej okazji 13 listopada odbył się program artystyczny pt. „Nasza Niepodległa” przygotowany przez uczniów z klasy III a i III b. Dzieci przybliżyły kolegom  historię Polski sprzed prawie 100 lat i bohaterstwo Polaków w walce o wolność i niepodległość. Chłopcy w wojskowych mundurach,  w beretach z orzełkiem  i dziewczynki w biało czerwonych strojach prezentowali się dumnie i godnie. Udowodnili, że są patriotami, że dumni są z Polski i  z  naszych symboli  narodowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z apelu.

Zdjęcia

,,Krasnale” uczestniczyły w warsztatach kulinarnych

Dnia 30.10.2014 (czwartek) ,,Krasnale” uczestniczyły w warsztatach kulinarnych,, Sałatka owocowa”. Wraz z zaproszonymi gośćmi – Rodzicami, Babciami i Dziadkami przygotowały pyszną sałatkę. Na początku spotkania dzieci powitały wszystkich wspólną piosenką ,,Dary  jesieni”. Następnie recytowały wiersz o owocach i odgadywały zagadki obrazkowe ,, Jaki to owoc”.
Po zabawie ruchowej ,, Sałatka owocowa” zasiadły do stołów do wspólnej pracy.
Przygotowana sałatka smakowała wszystkim- i dużym i małym. Teraz już wiemy, że owoce są smaczne i zdrowe i należy je zjadać z apetytem.

SMACZNEGO!

Zdjęcia

„Drugie śniadanie chodzi do szkoły, ale nie wraca”

Nasz Szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie promocyjnym „Dzwonek na Drugie Śniadanie”. Celem konkursu było rozpowszechnienie w szkole ważności drugiego śniadania dla uczniów, którzy ucząc się podejmują duży wysiłek umysłowy i potrzebują wiele energii, aby sprostać wyzwaniom szkolnym.
Uczniowie przygotowali na płótnie hasło promujące drugie śniadanie o treści „Drugie śniadanie chodzi do szkoły, ale nie wraca”. Hasło jest umieszczone na korytarzu szkolnym, w pobliżu stołówki i codziennie uświadamia dzieciom ważność tego posiłku.
W nagrodę uczniowie z klas I – VI otrzymali estetyczne pudełka w kształcie dorodnej truskawki do szkolnego śniadania. Prezent sprawił dzieciom wiele radości.
Mamy nadzieję, że „truskawka” zachęci dzieci do jedzenia drugiego śniadania, które zgodnie z hasłem nie będzie wracało do domu.

Zdjęcia

Światowy dzień bajek

Dnia 04.11.2014 r. grupa 0 g wraz z wychowawczynią Katarzyna Sęczkowską odwiedziła Miejska Bibliotekę Publiczną w Mławie. Zostaliśmy zaproszeni na obchody Światowego Dnia Bajek, który przypada 5 listopada. Obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. "Bajkowy konkurs piosenki". Była to opowieść przedstawiająca fragmenty kilku bajek. Braliśmy czyny udział w przedstawieniu - śpiewaliśmy wspólnie z aktorami piosenki. Dzieciom bardzo podobał się występ.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje