• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Doświadczenia i eksperymenty w klasie I e

Doświadczenia i eksperymenty w klasie I e

W piątek 16 stycznia do naszej klasy przyszli niecodzienni goście. Pani H. Rakowska i nasze starsze koleżanki z klasy VI a.Goście przynieśli ze sobą różne przedmioty, które posłużyły do wykonania niezwykłych eksperymentów: filtry, wiatraczki, baterie, lampka, ocet, bibuła filtracyjna, igła,...

Drodzy Uczniowie!

Jeśli w czasie ferii przeczytaliście piękną książkę lub dokonaliście ciekawego odkrycia i chcielibyście się tym podzielić z koleżankami, kolegami i nauczycielami, napiszcie o tym i zwróćcie się do nauczycielek biorących udział w programie Szkoła z Klasą 2.0, a umieszczą Waszą...

Jasełka - klasa Ib

Jasełka - klasa Ib

17 grudnia 2014 roku dzieci z klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni Edyty Nowińskiej przedstawiły Rodzicom - "Jasełka". Dla Rodziców była to niespodzianka, ponieważ wszystkich ról dzieci nauczyły się w szkole. Rodzice dla swoich pociech przygotowali stroje. Dzieci pięknie się w...

Konkurs historyczny "Losy żołnierza ...

Konkurs historyczny "Losy żołnierza ...

Uczeń klasy VIa, Karwiński Oskar zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Cedyni do Orszy". Sukces uczeń w tym roku szkolnym powtórzył po raz kolejny.

Jasełka - w wykonaniu gr Stokrotki

Jasełka - w wykonaniu gr Stokrotki

Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu . W tym roku w atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich dzieci  z grupy „Stokrotki” . Występ obejrzała cała społeczność przedszkolna i rodzice. Za sprawą naszych małych...

Wigilia w klasie IIIb

Wigilia w klasie IIIb

Dzień Wigilii to nie zwykły sobie dzień  jak co dzień! W każdym sercu, wierzcie mi,  życzliwość się rodzi. I choć ludzie  w dzień Wigilii tacy zagonieni, mają uśmiech -  i z kimś drugim pragną go wymienić!   18 grudnia w klasie III B odbyła się...

Newsy

Doświadczenia i eksperymenty w klasie I e

W piątek 16 stycznia do naszej klasy przyszli niecodzienni goście. Pani H. Rakowska i nasze starsze koleżanki z klasy VI a.
Goście przynieśli ze sobą różne przedmioty, które posłużyły do wykonania niezwykłych eksperymentów: filtry, wiatraczki, baterie, lampka, ocet, bibuła filtracyjna, igła, mączka ziemniaczana, a nawet jajko (w zmienionej nieco formie). Dzięki doświadczeniu z nakładającymi się na siebie filtrami dowiedzieliśmy się, jakie są barwy podstawowe i jak powstają barwy pochodne. Na własne oczy zobaczyliśmy i sprawdziliśmy z jakich barw powstał np. kolor czarny, zielony. Do pojemniczka wlano niewielką ilość octu, w którym umieszczono paski bibuły filtracyjnej z zaznaczoną kropką danego koloru. Chwilę trzeba było odczekać, a następnie zaobserwowaliśmy efekt w postaci plamy różnokolorowej. Dzięki wiatraczkowi, lampce i baterii sprawdziliśmy, jak działa naturalna bateria słoneczna. Sprawdziliśmy też istnienie powietrza z wykorzystaniem pojemniczków z wodą. Badaliśmy wraz ze starszymi koleżankami napięcie powierzchniowe wody wykorzystując wodę i igłę. Dowiedzieliśmy się, że jest owad o nazwie nartnik, który wygląda jak igła i utrzymuje się na wodzie tak, jak igła z naszego eksperymentu. Spodobało nam się jajko, które po całodobowym moczeniu w occie wyglądało jak gumowa piłeczka do zabawy! Ocet rozpuścił skorupkę wapienną i zawartość jajka została w elastycznej miękkiej błonie.
To było magiczne spotkanie. Bardzo dziękujemy koleżankom z klasy VI a za ciekawe eksperymenty. Doświadczenia na długo zostaną nam w pamięci. 

Zdjęcia

Drodzy Uczniowie!

Jeśli w czasie ferii przeczytaliście piękną książkę lub dokonaliście ciekawego odkrycia i chcielibyście się tym podzielić z koleżankami, kolegami i nauczycielami, napiszcie o tym i zwróćcie się do nauczycielek biorących udział w programie Szkoła z Klasą 2.0, a umieszczą Waszą informację na szkolnych blogach.

Zapraszamy również do odwiedzania naszych blogów. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji o książkach, o czytaniu i odkrywaniu:

  • Czytamy i TikaMy
  • Czytamy i odkrywamy z TIK

Mława, dn. 19.01.2015r.

Zofia Kazimierska

Jasełka - klasa Ib

17 grudnia 2014 roku dzieci z klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni Edyty Nowińskiej przedstawiły Rodzicom - "Jasełka". Dla Rodziców była to niespodzianka, ponieważ wszystkich ról dzieci nauczyły się w szkole. Rodzice dla swoich pociech przygotowali stroje. Dzieci pięknie się w nich prezentowały. Mali artyści wprowadzili zebranych w nastrój betlejemskiej nocy, rozpoczęli przedstawienie kolędą "Cicha noc", wchodząc w ciemności z zapalonymi lampionami. Dzieci pięknie zaprezentowały się w swoich rolach, a niewielka trema tylko zmobilizowała małych artystów, którzy otrzymali gromkie brawa od widowni. Aby tradycji stało się zadość uczestnicy uroczystości złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Nie mogło też zabraknąć poczęstunku przygotowanego przez Rodziców. To był piękny wigilijny wieczór w klasie Ib. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieciaków i ich Rodziców.

Zdjęcia

Konkurs historyczny "Losy żołnierza ...

Uczeń klasy VIa, Karwiński Oskar zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Cedyni do Orszy". Sukces uczeń w tym roku szkolnym powtórzył po raz kolejny.

Jasełka - w wykonaniu gr Stokrotki

Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu . W tym roku w atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich dzieci  z grupy „Stokrotki” . Występ obejrzała cała społeczność przedszkolna i rodzice. Za sprawą naszych małych aktorów na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu poszczególnych grup z naszego przedszkola. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odgrywali swoje role we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców. Na zakończenie  dzieci i pani dyrektor, złożyli życzenia — zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Zdjęcia

Wigilia w klasie IIIb

Dzień Wigilii to nie zwykły sobie dzień  jak co dzień!

W każdym sercu, wierzcie mi,  życzliwość się rodzi.

I choć ludzie  w dzień Wigilii tacy zagonieni,

mają uśmiech -  i z kimś drugim pragną go wymienić!

 

18 grudnia w klasie III B odbyła się zgodnie z tradycją, klasowa wigilia. Zaprosiliśmy na nią  rodziców, przedstawiliśmy  jasełka, czytaliśmy własnoręcznie napisane listy do Mikołaja, składaliśmy  życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem. W miłej, rodzinnej atmosferze spędziliśmy czas a dzieci otrzymały piękny prezent – książkę  „pod choinkę”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje