• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bezpieczeństwo najważniejsze

Bezpieczeństwo najważniejsze

O tym nasze pięciolatki wiedzą bardzo dobrze! W ramach cyklu zajęć poświęconych bezpieczeństwu, dzieci z grup 0b i 0d wraz ze swoimi wychowawczyniami – Izabelą Szczepańską i Elżbietą Rogozińską wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic, by utrwalić  bezpieczne przechodzenie...

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata

Uczniowie klasy IV c z wychowawczynią Zofią Kazimierską  wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA.Posprzątali „kawałek” świata tzn. mały leśny parking przy wejściu do ogródków działkowych RELAKS. To miejsce stało się postojem samochodowym nie tylko dla działkowiczów, ale także  spragnionych wrażeń...

Klasa Ie z wizytą w Straży Pożarnej

Klasa Ie z wizytą w Straży Pożarnej

10 września 2014 r. klasa Ie wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci przywitał komendant Straży i kilku strażaków, którzy zaprezentowali szybki zjazd po rurze. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w straży pożarnej. Strażacy nie tylko...

Wyjazd do Opinogóry

Wyjazd do Opinogóry

Nauczycielki przedmiotów humanistycznych odbyły sympatyczną wycieczkę do Opinogóry koło Ciechanowa, gdzie mieści się Muzeum Romantyzmu. To miejsce jest związane z Zygmuntem Krasińskim, który Adamie Mickiewiczu i Juliuszu Słowackim nazywany jest wieszczem narodowym.  Na Muzeum Opinogórskie składa się neogotycki pałacyk z...

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

A nam jest szkoda lata... Ale życie stawia przed nami nowe cele i wyzwania, przed uczniami i nauczycielami, przed wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za naukę i wychowanie dzieci i młodzieży. Tymi słowami rozpoczęła się miejska uroczystość inauguracji roku szkolnego 2014/2015 w naszej...

Newsy

Bezpieczeństwo najważniejsze

O tym nasze pięciolatki wiedzą bardzo dobrze! W ramach cyklu zajęć poświęconych bezpieczeństwu, dzieci z grup 0b i 0d wraz ze swoimi wychowawczyniami – Izabelą Szczepańską i Elżbietą Rogozińską wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic, by utrwalić  bezpieczne przechodzenie na drugą stronę jezdni. Wszystkie dzieci doskonale radziły sobie podczas ćwiczeń na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, jak również podczas przejść oznaczonych „zebrą”. Podczas spaceru dzieci były bardzo spostrzegawcze, zwracały uwagę na obecność znaków drogowych stojących przy ulicy i namalowanych na jezdni, na zachowania kierowców samochodów, pieszych na chodnikach i przejściach dla pieszych. Podczas naszego spaceru pomocny okazał się również Pan Stopek, który pomógł nam przejść na drugą stronę bardzo ruchliwej ulicy.  Wycieczka w tak słoneczny dzień przypomniała wszystkim o zasadach bezpieczeństwa.

Zdjęcia

Sprzątanie świata

Uczniowie klasy IV c z wychowawczynią Zofią Kazimierską  wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA.
Posprzątali „kawałek” świata tzn. mały leśny parking przy wejściu do ogródków działkowych RELAKS. To miejsce stało się postojem samochodowym nie tylko dla działkowiczów, ale także  spragnionych wrażeń spacerowiczów aleją Marszałkowską. Niestety, nie wszyscy potrafią po sobie zostawić porządek, dlatego dzieci pokazały, jak ma wyglądać to miejsce. Po wyzbieraniu wszystkich śmieci zostawiły informację: 

My tutaj posprzątaliśmy. Bardzo prosimy nie zaśmiecajcie tego miejsca.

Jest piękne i potrzebne.

Może bałaganiarze wezmą sobie do serca tę wskazówkę.
Po pracy na wszystkich uczniów czekał poczęstunek i zabawa na  zaprzyjaźnionej działce ogrodowej.

Zdjęcia

Klasa Ie z wizytą w Straży Pożarnej

10 września 2014 r. klasa Ie wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci przywitał komendant Straży i kilku strażaków, którzy zaprezentowali szybki zjazd po rurze. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w straży pożarnej. Strażacy nie tylko gaszą pożary. Do zadań Państwowej Straży Pożarnej należy: rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń, organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń, nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych, działania medyczne. Wzywani są też do wypadków komunikacyjnych.
Dzieci zobaczyły, a nawet mierzyły specjalne uniformy, które strażacy zakładają podczas ratowania tonącego, lub gdy są wzywani do usunięcia gniazda os lub szerszeni. Brawami nagrodzili uczniowie strażaka, który zaprezentował szybkie i sprawne wejście na ścianę przygotowaną specjalnie do ćwiczeń. Atrakcją spotkania była możliwość wejścia do wielkich samochodów strażackich oraz użycie klaksonów!
To była bardzo udana wycieczka. W klasie uczniowie mówili o tym, jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Zapamiętali też numery alarmowe 998 i 112.

Zdjęcia

Wyjazd do Opinogóry

Nauczycielki przedmiotów humanistycznych odbyły sympatyczną wycieczkę do Opinogóry koło Ciechanowa, gdzie mieści się Muzeum Romantyzmu. To miejsce jest związane z Zygmuntem Krasińskim, który Adamie Mickiewiczu i Juliuszu Słowackim nazywany jest wieszczem narodowym. 
Na Muzeum Opinogórskie składa się neogotycki pałacyk z lat 40\XIX w. mieszczący stałą ekspozycję poświęconą Zygmuntowi Krasińskiemu oraz neogotycki budynek Oficyny Dworskiej, w którym organizowane są ekspozycje czasowe. Muzeum gromadzi pamiątki związane z historią rodziny Krasińskich, ze szczególnym uwzględnieniem Zygmunta Krasińskiego (1812-1859) i poety, którego obszerna korespondencja jest dziś uznawana za szczytowe osiągnięcie polskiej epistolografii romantycznej. W muzeum gromadzone są też pamiątki epoki napoleońskiej. W Kościele na terenie parku znajduje się nagrobek Marii z Radziwiłłów Krasińskiej, matki poety, przedstawiający kobietę błogosławiącą syna oraz płaskorzeźby synów poety. W krypcie kościelnej został pochowany jest Zygmunt Krasiński, jego rodzice i dzieci. W parku znajduje się marmurowa ławeczka wykonana w 1832 r. na zamówienie Amelii Załuskiej, pierwszej muzy Zygmunta Krasińskiego, z wykutym napisem ,,Niech pamięć moja zawsze ci będzie miła". Wg relacji gości odwiedzających Opinogórę, każdy kto siądzie na tej ławeczce, ten się zakocha.
W parku, nieopodal Dworu znajduje się jedyny w Polsce pomnik Zygmunta Krasińskiego, odsłonięty w 1989, przedstawiający Poetę siedzącego w fotelu. 
To była bardzo ciekawa i kształcąca ,,wyprawa". Nauczycielki spędziły miłe popołudnie, ale również wzbogaciły swoją wiedzę. Pamiątkowe fotografie świadczą o ich poczuciu humoru.

Zdjęcia

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

A nam jest szkoda lata... Ale życie stawia przed nami nowe cele i wyzwania, przed uczniami i nauczycielami, przed wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za naukę i wychowanie dzieci i młodzieży.

Tymi słowami rozpoczęła się miejska uroczystość inauguracji roku szkolnego 2014/2015 w naszej szkole. Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć wiele zacnych osób z Urzędu Miasta Mława, Starostwa Powiatowego, Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, duchowieństwa, Kuratorium Oświaty oraz przedstawicieli ze wszystkich mławskich szkół i placówek  oświatowo – kulturalnych. Licznie do szkoły przybyli rodzice.
Najważniejsi jednak w tym dniu byli uczniowie, a zwłaszcza sześciolatki, którzy w tym roku rozpoczną I klasę. W 44 oddziałach Placówki uczyć się będzie 1111 dzieci, z czego 784 w Szkole, 327 w Przedszkolu. Jesteśmy naprawdę dużą rodziną.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje